Ez bizony nem tévedés... van ilyen nevű kisbolygó, erről olvashatunk a 168óra oldalán:
A kisbolygók vagy aszteroidák a Nap körül keringő, kisméretű, szilárd égitestek. A jelenlegi elméletek szerint legtöbbjük a Naprendszer keletkezésekor létrejött anyagkorongból származik, amely nem állt össze bolygóvá. Többségük a Mars és a Jupiter pályája között elhelyezkedő, ún. kisbolygóövben kering. Az aszteroidák felfedezésükkor ideiglenes nevet kapnak, amennyiben legalább két éjszaka sikeresen megfigyelték őket, és nem azonosak egyetlen, korábban már besorolt objektummal sem. Miután az égitest pályáját sikerül úgy meghatározni, hogy a pozíciója hosszú időre megbízhatóan előre jelezhető, a kisbolygó végleges számot kap. Ezután felfedezője javaslatot tehet az elnevezésére, amelyet a Nemzetközi Csillagászati Uniónak kell jóváhagynia.
A Kossuthról elnevezett kisbolygót 2003. november 5-én fedezte fel az obszervatórium munkatársa, Sárneczky Krisztián és Mészáros Szabolcs Piszkéstetőn – írja az
mta.hu. A 4-5 km átmérőjű égitest átlagosan 450 millió km távolságban kering a Nap körül. André Kertésznek (1894-1985), a világhírű magyar származású fotóművésznek a nevét viseli az az égitest, amelyet Sárneczky Krisztián a NASA földközeli kisbolygókat követő programjának (NEAT) 2002. március 12-i felvételein azonosított. A budapesti születésű, majd Párizsban és New Yorkban alkotó Kertész Andort a művészi dokumentarizmus legnagyobb alakjai között tartják számon. A szokásosnál hosszabb ideig tartott, mire a Nemzetközi Csillagászati Unió elfogadta a "Kincsem" elnevezést. A csillagászok úgy vélik, a késlekedésben minden bizonnyal szerepet játszott az IAU tiltása is, hogy egy aszteroida kisállatokról, esetleg a felfedező kedvencéről kapja a nevét. "Kincsem példája természetesen egészen más, és végül az elnevezéseket jóváhagyó bizottság is belátta, hogy esetünkben egy nemzeti ikonról, minden idők egyik legjobb versenylováról van szó" – mondja Sárneckzy Krisztián. A csillagász egy további, 1-2 km-es égitestet hazánk egyik legszebb tájáról, gyermekkori élményei meghatározó helyszínéről nevezett el: a "keresztségben" a Badacsony nevet kapta. De mostantól Hofi Géza és a Sydney-i Egyetem neves csillagászprofesszora, Timothy R. Bedding nevét is őrzi egy-egy aszteroida.